top of page

O nás

Historie firmy 

RC společnost s r. o. přístroje pro vědu a vzdělání byla založena roku 1990, navazuje však na předchozí zkušenosti svých zakladatelů Ing. Václava Černocha a RNDr. Ivana Runczika (+2022) s výukou elektroniky a elektrotechniky.

Výsledkem jejich práce z přelomu šedesátých a sedmdesátých let byl výukový systém  Dominoputer, přímý předchůdce současného systému rc2000 - µLAB.

 

Přestože systém Dominoputer úspěšně používala řada škol již před rokem 1989 (na některých z nich ostatně funguje dodnes), teprve porevoluční změny a rozvoj soukromého podnikání dovolily jeho tvůrcům spustit sériovou výrobu a oslovit zákazníky nejen v Čechách a na Slovensku, ale i v cizině.

V současnosti je náš systém užíván na více než třech stech školách středního, vyššího i univerzitního typu nejen v České republice a na Slovensku, ale i v Německu, Rakousku, Polsku, Rumunsku, Belgii a na Islandu.

Účast na výstavách 

 

Během uplynulého čtvrtstoletí se naše firma zúčastnila řady výstav u nás i v zahraničí, na mnoha z nich získala i ocenění, příkladem může být Zlatý Ampér ze stejnojmenné výstavy roku 1997 nebo nejvyšší ocenění z výstav Schola Nova (ročníky 1996, 1997 a 2002), několikráte jsme vystavovali i na největších evropských veletrzích učebních pomůcek (Worlddidac v Basileji 1998, Bildungsmesse Didacta 2003 v Norimberku, v Hannoveru 2006 a v Kolíně nad Rýnem 2007). V Rakousku jsme se zúčastňovali výstav Interpädagogica (2004 ve Štýrském Hradci, 2005 v Linci a naposledy 2006 ve Vídni), na Slovensku pak výstav Medacta.

Z posledních akcí tohoto charakteru můžeme jmenovat pravidelnou účast na konferencích PLT (Praktikumsleitertagung) v Německu a Rakousku, v roce 2012 nám při jeho příležitosti německá Fyzikální společnost (AG Physikalische Praktika - Fachverband der DPG) udělila pečeť kvality.

Fotogalerie - 40 let naší stavebnice:

Fotogalerie - Ze seminářů a výstav:

bottom of page